Více než 140-letá tradice společnosti Stanadyne přináší unikátní inovace a řešení problému dieselových a benzínových vstřikovacích systémů. Historie společnosti se datuje do roku 1876 kdy se jako Hartford Machine Screw Company uvedla svou revoluční automatickou linkou na výrobu šroubů. 

V roce 1900 společnost změnila název na Standart Screw Company a stala se hlavním dodavatelem drahocenných kovových komponent a později získala zakázky od vlády Spojených států Amerických na výrobu leteckých součástek a jiných materiálů pro válečný průmysl. 

Po druhé světové válce, zahájila společnost novou éru inovací. Mezi ně se řadí čerpadla Roosa Master vyvinuté Vernonem D. Roosa, nebo např. koncept menšího, lehčího a technicky vyspělejšího palivového čerpadla, tzv. rotačního čerpadla i . S dalším vývojem rotačního čerpadla se rozšířila i jeho aplikace na trhu dopravních prostředků, čímž umožnili výrobcům automobilů vyvíjet nové a více efektivní motory. S rostoucím použitím dieselových motorů se společnost adaptovala na nové výzvy a vyvíjela nová čerpadla a palivové systémy, která se stávala výkonnější a efektivnější. Mezi další inovace z této doby patří model DP rotačního čerpadla (1952) a tužkového vstřikovače (1963).

 

V roce 1970 se ze společnosti Standart Screw Company stal Stanadyne, společnost uvedla na trh novou vlnu technologií včetně palivových filtrů a aditiv. V této době měl design palivového čerpadla Stanadyne nejlepší spotřebu paliva na trhu a společnost díky tomu zaznamenala prudký růst v průběhu ropné krize roku 1973.

V následujících letech společnost rozšířila své portfolio na elektronické řídící jednotky dieselových rotačních pump, dieselových common-railových čerpadel, a čerpadel s přímým vstřikem paliva. Na počátku milénia uvedla společnost na trh první 200 barové čerpadlo s přímým vstřikováním paliva. S rapidním rozmachem automobilového průmyslu se společnost ocitla na rozcestí. V roce 2014 prodala sekci vyrábějící filtry a aditiva a soustředila své úsilí na rozvoj palivových čerpadel a vstřikovačů. 

S dalším vývojem palivových systémů společnost pokračuje ve své inovativní činnosti a vývoji nových technologií, které mají za cíl zlepšit efektivitu, výkonnost i nižší emise. Za konkurenční výhodu považují spolupráci přímo se zákazníky při tvorbě řešení.

T.A.D. Praha nabízí produkty Stanadyne značené pětimístným, resp. šestimístným číslem zakončeném písmenem "A" nebo "P". Rozdíl je pouze v tom, že produkty zakončené písmenem "A" značí Stanadyne Italy, zaměřující se výrobou především na trysky či matice trysek. Stanadyne USA ("P") pak dodává zbývající komponenty (tužkové vstřikovače, hlavy a jiné).

Specialisté pro komponenty vysokotlakých vstřikovacích systémů nafty a benzínu, originální a italské náhradní díly & zkušební stanice vstřikovacích systémů vznětových i zážehových motorů

Otevírací hodiny

Po-Pá: 7:30-16:00

20 let na trhu 
E-shop
Prodáváme produkty

DENSO, Stanadyne, Delphi, VDO (Continental), LUCAS, Fratelli Bosio, Redat, Firad, SpacoR, Rabotti, Iperdiesel, Seven diesel, Italské náhradní díly

  • Facebook Social Icon

@2019, T.A.D. Praha, s.r.o.