Počátky Delphi Automotive lze mimo jiné hledat ve společnosti New Departure Bell Company založené v Bristolu, v roce 1888 jako výrobce prvních domovních zvonků. Další předchůdci společnosti Delphi od roku 1906 vyráběli automobilové světlomety a dřevěné karoserie aut od roku 1908. V roce 1908 Albert Champion (výrobce automobilových svíček v USA od roku 1899), přišel k Buick Motor Co. a začal vyrábět svíčky v AC Spark Plug Division, která byla v roce 1909 zakoupena zakladatelem General Motors Billym Durantem. Durant rovněž koupil Dayton Engeneering Laboratories, která se stala Delco v roce 1914. Dalším revolučním produktem předchůdců společnosti Delphi byl samo-startovací motor představený roku 1912 Charlesem F. Ketteringem, který byl poprvé použit v autech Cadillac.

 

V roce 1991 General motors sjednotila operace na výrobě součástek ve více než 200 továrnách do skupiny Automotive Components Group (ACG). Skupina vykázala prodeje za 19,3 miliard dolarů, ale i tak vykazovali významnou ztrátu. Vedení GM se proto rozhodlo prodat ne-páteřní společnosti v průběhu 3 let se tak i stalo. Výroba osvětlení, chassis, baterie, řízení motorů a sedadel byla zachována.

 

V lednu roku 1995 byla skupina ACG přejmenována na Delphi Automotive a začala tvořit svou novou identitu. V té době mělo Delphi 6 divizí a prodeje se blížili 27 miliardám dolarů. 

Delphi začalo zavádět systém štíhlé výroby japonského stylu a začala se přetvářet na globálního distributora, přičemž hlavní důraz byl kladen na Asijské trhy a oblast Tichomoří. Zatímco Delphi Europe rovněž získala velký podíl na trhu 47 % klientů, mimo Gm a jejích subdodavatelů. Zaměstnávala  38 000 zaměstnanců v 63 továrnách, GM zodpovídal za 80 % světových zisků společnosti. Součást společnosti Gm Delco byla převedena pod Delphi v roce 1997.

V roce 1999 Gm nabídlo 17,7 % akcií společnosti Delphi k volnému obchodování, díky čemuž vydělala společnost 1,7 miliardy dolarů. Tato transformace dokončená v březnu roku 1999 znamenala že nově vzniklá nezávislá společnost byla dvakrát větší než Visteon Corporation oddělené od Fordu.  

  

Mateřská společnost společnosti DELPHI Diesel Systems zahájila své aktivity v oblasti vstřikovacích systémů v lednu roku 2000, kdy zakoupila divizi Diesel Systems společnosti LucasVarity. Od tohoto data DELPHI mohutně investuje do tohoto perspektivního oboru, výsledkem čehož jsou nejprogresivnější vstřikovací systémy jako COMMON RAIL a EUI (UIS, PD, čerpadlo-tryska). Výrobky této společnosti již nadále nenesou označení LUCAS, ale DELPHI.

 

Přehled výrobců vozidel a mechanizmů používajících systémy Delphi (Lucas):

 

Catterpillar, Cummins, Citroen, Dacia, Desta, Fiat, Ford, Hyundai, Jaguar, John Deere, Kia, Land Rover, Lancia, LDV-Leyland DAF, Mercedes-Benz (Daimler AG)), Mitsubishi, New Holland, Nissan, Opel, Perkins, Peugeot, Renault, Rover, Škoda, Suzuki, Ssangyong, Toyota, Vauxhall, Volvo, Volvo Trucks, VW.

 

Nejdůležitější továrny DELPHI Diesel Systems ve světě se nachází ve Francii, Velká Británii, Německu, Španělsku, Rumunsku, Japonsku, Koreji, Mexiku, Turecku, USA i dalších...

 

Mezi nejdůležitější produkty vyráběné skupinou Delphi Diesel Systems patří:

 

  • vstřikovací čerpadla DPA, DPG, DP200, DP210, DP310,

  • systémy common rail DCR1400, DCR1600, DCR1800,

  • systémy čerpadlo-tryska (EUI - elektronicky řízené sdružené vstřikovače) A0, A1, A3, E1, E3,

  • systémy čerpadlo-vedení tryska (systémy SMART, EUP-SMART),

  • mechanické vstřikovače jednostupňové a dvoustupňové.

Specialisté pro komponenty vysokotlakých vstřikovacích systémů nafty a benzínu, originální a italské náhradní díly & zkušební stanice vstřikovacích systémů vznětových i zážehových motorů

Otevírací hodiny

Po-Pá: 7:30-16:00

20 let na trhu 
E-shop
Prodáváme produkty

DENSO, Stanadyne, Delphi, VDO (Continental), LUCAS, Fratelli Bosio, Redat, Firad, SpacoR, Rabotti, Iperdiesel, Seven diesel, Italské náhradní díly

  • Facebook Social Icon

@2019, T.A.D. Praha, s.r.o.