V roce 1941 během 2. světové války Guido Buscaroli a jeho nejbližší spolupracovníci založili v Miláně společnosti DISA. Spojenecké bombardování Milána zapříčinilo, že veškerá výroba společnosti musela být přesunuta z Milána do malého města Magenta. 

V poválečných letech se společnost primárně zabývala výrobou O.E.M. dieselových vstřikovacích systémů a zaznamenala výrazný rozkvět, navzdory rostoucí konkurenci výrobců z nově vznikajícího Evropského hospodářského společenství. V tomto období se společnost rozhodla diverzifikovat svou produkci produkci náhradních dílů a začala se specializovat na vstřikovací systémy vyrobených podle patentů z USA (Detroit Diesel, E.M.D. Caterpillar a Cummins). Rovněž se rozhodla vyplnit mezery na trhu zanechaných velkými světovými výrobci a spustila výrobu hydraulických převodů a distributorů pro speciální aplikace. 

 

V současné době společnost zaměstnává okolo 150 zaměstnanců a může se chlubit nepokročilejšími stroji na výrobu, kontrolu kvality a inspekčními nástroji ve svých prostorách o rozloze více než 15.000 m².  

Díky svému oddělení výzkumu a vývoje dokáže vytvářet studie, testovat a vyrábět široký sortiment produktů na míru vtvořených pro specifické potřeby zákazníků.

Specialisté pro komponenty vysokotlakých vstřikovacích systémů nafty a benzínu, originální a italské náhradní díly & zkušební stanice vstřikovacích systémů vznětových i zážehových motorů

Otevírací hodiny

Po-Pá: 7:30-16:00

20 let na trhu 
E-shop
Prodáváme produkty

DENSO, Stanadyne, Delphi, VDO (Continental), LUCAS, Fratelli Bosio, Redat, Firad, SpacoR, Rabotti, Iperdiesel, Seven diesel, Italské náhradní díly

  • Facebook Social Icon

@2019, T.A.D. Praha, s.r.o.